Yarışmalar

3 Boyutlu Tasarım Teknolojileri ve Tasarım Yarışması

“Endüstriyel ve Sosyal Alanlarda Kullanılan Enerji Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi/Geliştirilmesi” konulu yarışma

 

 

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği 118B752 Kodlu “Sanat ve Bilimin Işığında Trabzon Bilim Şenliği” projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilmiş olup, Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir. Projemizin 22-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversite, Trabzon Teknoknet İşbirliği ile Ortahisar ilçesi Meydan Parkında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Şenliğimiz kapsamında il genelinde lise kademesinde öğrenim gören öğrencilerimizin katılabileceği, 3 Boyutlu Teknoloji Tasarımı konusunda farklı becerilerin kazandırılması ve bu teknolojilerin sosyal faydaya dönük konularda kullanımının arttırılmasını amaçlayan bir dizi etkinliğin Avrasya Üniversitesi, Trabzon Teknoloji Geliştirme Merkezi (Teknokent) ve Trabzon Faruk BAŞARAN Bilim Ve Sanat Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

3 Boyutlu Teknoloji Tasarımı Atölyesi ve Tasarım yapışmasına katılmak isteyen öğrencilerimiz, 3 boyutlu teknoloji tasarımı eğitimi (Solidworks, 3D Analiz Mantığı), Yenilikçi Düşünme ve Tasarımın temel ilkeleri konularını kapsayan üç haftalık bir eğitime tabi tutulacaklardır. Eğitimler alanlarında uzman akademisyenlerce Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hafta içi 15:00-18:30 saatleri arasında verilecektir.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz “Endüstriyel ve Sosyal Alanlarda Kullanılan Enerji Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi/Geliştirilmesi konulu yarışma teması doğrultusunda 22 Ekim tarihinde Teknokent’te düzenlenecek ve 4 gün sürecek(tam zamanlı) kampa katılmaya hak kazanacaklardır. Kamp süresince yarışma teması doğrultusunda öğrencilerimizden, alanında uzman rehberler eşliğinde proje fikirleri geliştirmeleri, proje fikirlerinin 3D yazıcılarda ön prototiplerinin hazırlanması ve sunum eşliğinde jüri heyetine sunulması istenecektir. Etkinlik, 26 Ekim 2018 tarihinde meydan parkında yapılacak ödül töreni ile son bulacaktır. Yarışma ödülleri www.trabzonbilimsenligi.com web sitesinden duyurulacaktır.

İlimize bağlı liselerde okuyan öğrencilerimizden, yukarıda çerçevesi çizilen etkinliğe katılmak isteyenlerin, üç kişiden oluşan yarışma grupları oluşturarak www.trabzonbilimsenligi.com web sitesi üzerinden 25 Eylül 2018 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesinin ardından web sitemiz üzerinden sonuçlar ilan edilecektir. Eğitimler 1 Ekim 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. Eğitim programı ve ödüller kısa sürede web sitesimiz üzerinden ilan edilecektir. 

Etkinlik Sponsoru: Avrasya Üniversitesi

 

Organizasyon: Trabzon Teknokent

İletişim:

Serkan AYDIN

TÜBİTAK 4007 Sanat ve Bilimin Işığında Bilim Şenliği Koordinatörü

benserkan@gmail.com

0505 673 8561

YARIŞMAYA BAŞVUR

Yarışma Başvuru Formu

Yarışma başvuruları sonlandırılmıştır. Kısa süre içinde sonuçlar sizinle paylaşılacaktır.